Розвій запрошує: Деколонізація та кліматична справедливість. Роль України
Яке місце України у глобальній деколонізаційні боротьбі?
Що таке деколонізація і як зрозуміти, чи вона насправді відбувається?
Що таке кліматична справедливість і як вона повʼязана з процесами деколонізації?
Що кожна/кожен з нас може привнести в ці глобальні процеси?
Феміністично-кліматична ініціатива «Розвій» запрошує вас дослідити ці питання у форматі діалогу.
У 2022 році Міжурядова група експертів зі зміни клімату (МГЕЗК) вперше назвала колоніалізм чинником вразливості екосистем та людей до зміни клімату. Практики виснаження природних ресурсів та нехтування правами людини на підкорених територіях мали довгострокові наслідки для суспільства та економіки. Глобальна кліматична криза вже відбувається, проте для її вирішення необхідно звертатись не лише до науки, але і до політичного устрою, який часто може блокувати необхідні кліматичні дії.
В той же час, повномасштабне вторгнення Росії в Україну спричинило хвилю досліджень російського імперіалізму. Цей процес лише починається, але дії Росії в Грузії, Україні та економіко-політичний вплив, що вона має на країни Центральної Азії як імперіалістичних все частіше позиціонують як імперські.
Ми прагнемо створити простір, в якому активіст(к)и, експерт(к)и та дослідниці тем деколонізації та кліматичної справедливості зможуть порефлексувати, краще познайомитись з темою та дізнатись про досвід одна одної.
Якщо ви займаєтесь принаймні однією з зазначених тем і прагнете більше дізнатись про іншу, запрошуємо вас прийти, поділитись своїм досвідом і ближче познайомитись з українками та українцями, які також працюють з цими темами. Ми створимо формат, в якому зможуть народитись нові ідеї для співпраці та важливі думки.
Для участі будь ласка зареєструйтесь до 11 грудня 18:00 за посиланням.
Місце проведення: Київ (локацію ми повідомимо зареєстрованим учасницям/кам)
Дата та час проведення події: субота, 14 грудня з 16:00 до 19:30.